Zad.1
45 uczniów z 5 opiekunami weszło do muzeum. Dorośli płacą 8 zł , a dzieci 6 zł. 1 opiekun na 10 dzieci gratis. Oblicz łączny koszt wejścia .

zad.2
1 kg.nasion trawy wystarczy na 60m. kwadratowych . Na ile wystarczy opakowanie 250 g. ?

zad.3
Za 4 sadzonki kwiatów zapłacono 10,60 zł. Ile zapłacisz za 1g. sadzonek ?

2

Odpowiedzi

2010-02-24T16:44:53+01:00
1.1 opiekun płaci - 8zł
45 dzieci - 6zł
45*6=270zł
270+8=278zł
Odp. Łączny koszt wejścia do muzeum to 278złotych.

2.1kg nasion na 60 metrów kwadratowych
to 250g czyli 1/4 kg.
60:4=15
Odp.250 gram nasion wystarczy na 15 metrów kwadratowych.

3.4 sadzonki 10,60 to 1 sadzonka 10,60:4=2,65

Odp. Za 1 sadzonkę zapłacimy 2,65 zł.
2010-02-24T16:49:08+01:00
Zad1
45*6+(5-4)*8=270+8=278
łączny koszt wejścia to 278zł
zad2
60m2:4=15m2
opakowanie 250g starczy na15m kwadratowych
zad3
z treści tego zadania nie bardzo wynika,że 1 sadzonka waży 1g,ale mam nadzieję,ze tak właśnie jest
rozwiązanie:
10,60:4=2,65
1 gram sadzonek kosztuje 2,65zł