1. Mirek podzielil miedzy kilku kolegow przyniesione czekoladki . Jurek dostal 1/6 wszystkich czekoladek , a Wacek dwa razy więcej.Łącznie obaj dostali 12 czekoladek.
1/4 pozostałych czekoladek dostał Henio , a całą resztę Piotr
a)Jaką czesc wszystkich czekoladek dostali łącznie Jurek i Wacek? b)Jaką czesc wszystkich czekoladek dostal Henio? A jaką Piotr? c)Ile czekoladek dostal kazdy z kolegów Mirka?

2.Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł.Kg szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kg sera ?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T17:03:43+01:00
Zad 1

Jurek: 1/6
Wacek: 1/6 × 2 = 2/6
Razem: 2/6 + 1/6 = 3/6

b)
Henio: 1/4 × 12 = 12/4 = 3 = 1/8
Piotr: 12- 3 = 9

c)
Jurek: 1/2 × 24 = 24/2 = 4
Wacek: 4× 2 = 8
Henio: 3
Piotr: 9
Razem: 4+8+3+9 = 24

Zad 2

2/5 kg i 30 dag = 11.26zł
1kg szynki - 18.20zł
30 dag szynki - 0,30 kg × 18,20zł = 5,46zł

Odp: 30 dag szynki kosztuje 5.46 zł

2/5 kg sera - 11.26zł - 5.46zł = 5.8zł
1 kg sera - 5.8zł ÷ 2 = 2.9zł
2.9zł × 5 = 14.50zł

Odp: 1 kg sera kosztuje 14.50zł.

Spr: 5.8 + 5.46 = 11.26zł
57 4 57
Dzięki ;)
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Nie wszystko jest dobrze
Ale dzk