Zadanie.. Jeden baton "jasiek" kosztuje 0,80 zł. Ile takich batonów można kupić za 15 zł.? Obliczenia...
Zadanie,,,
a.) Kilogram batonów kosztuje 4,20. Ile kosztuje 0,75 kg bananów.?
b.)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?
obliczenia...

3

Odpowiedzi

2010-02-24T17:05:31+01:00
15zl:0,80gr=18,75- czyli mozna kupic 18 batonow
a)4,20*0,75/1kg=3,15kg
b)9,94*1/0,35=28,4- kg szynki kosztuje 28,4zl
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T17:06:07+01:00
0,8zł - cena jednego batona
15:0,8=18,75
Odp. Można kupić 18 batonów.

a) 4,20*0,75=3,15zł
Odp. 0,75kg bananów kosztuje 3,15zł.
b) x-cena za kilogram
0,35/9,94 = 1/x (z proporcji)
0,35x=9,94
x=28,4zł

Odp. 1 kg szynki kosztuje 28,4zł.
1 1 1
2010-02-24T17:09:46+01:00
0,80 zł - jeden baton
15 zł ÷ 0,80=18,75≈18

Odp.: Za 15 zł da się kupić 18 batonów "Jasiek".

a.) Kilogram batonów kosztuje 4,20. Ile kosztuje 0,75 kg bananów.?
4,20zł za kg*0,75 kg =3,15 zł

Odp.: 0,75 kg bananów kosztuje 3,15 zł.

b.)Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?
obliczenia...

x-cena za 1 kg
0,35x=9,94 /÷0,35
x=28,4 zł

Odp.: 1 kg tej szynki kosztuje 28,4.
1 5 1