Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T17:09:36+01:00
Mama kupila 30 dag cukierkow po 7.50 zl za 1kg i trzy czwartekg po 5.40 za 1kg. Ile kg cukierkow kupila mama i jaka byla cena 1kg mieszanki?

30 dag cukierkow po 7,50 zł/kg
¾kg cukierkow po 5,40 zł/kg

30dag=0,3kg
¾kg=0,75kg

ile zapłacila??

0,3kg * 7,50 zł/kg +0,75 kg * 5,40 zł/kg =
=2,25zł + 4,05zł = 6,30zł

w sumie kupiła 0,3 kg + 0,75 kg = 1,05 kg

teraz liczymy ile zł kosztowała mieszanka??

6,30 zł : 1,05 kg = 6zł/kg
1 5 1
2010-02-24T17:14:46+01:00
0,3kg*7,5zł=2,25zł
0,75kg*5,4zł=4,05zł
0,75kg+0,3kg=1,05kg
2,25zł+4,05zł=6,3zł
6,3zł*1,05kg=6zł za kg