Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T17:32:12+01:00

x- gruszki
y- jabłka

2x + 3y=120 / *-3
3x + 4y=170 / *2

-6x - 9y= -360
6x + 8y= 340

-y= -20
y=20

2x + 3*20=120
2x + 60=120 /-60
2x=60 /:2
x=30

Odp. Kilogram jabłek kosztuje 20zł, gruszek 30zł.
2010-02-24T17:41:14+01:00
X- kg gruszek y-kg jabłek
2x+3y=120
3x+4y=170

2x=-3y+120/:2
3x+4y=170

x=-1,5y+60
3(-1,5y+60)+4y=170

x=-1,5y+60
-4,5y+180+4y=170

x=-1,5y+60
-0,5y=-10/:-0,5

x=-1,5y+60
y=20

x=-1,5*20+60
y=20

x=-30+60
y=20

x=30
y=20

pozdro ;)