Odpowiedzi

2010-02-24T18:08:45+01:00
X- kiwi
y-banany

2x+3y=77zł
2y=x

2(2y)+3y=77
2y=x

4y+3y=77
2y=x

7y=77 /:7
2y=x

y=11zł
x=2*11=22zł

Mam nadzieje, ze pomoglam :)

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-24T18:10:51+01:00
Dane:

x - cena 1 kg kiwi
y - cena 1 kg bananów

2x + 3y = 77
x = 2y

2x+3y=77
x-2y = 0 / *(-2)

2x+3y = 77
+ -2x+4y=0
___________________
7y = 77
y = 11


2x+3y=77
2x + 33 = 77
2x=44
x=22

odp. kilo kiwi kosztuje 22 zł, a kilogram bananów - 11 zł.




PROSZĘ O NAJ. ! ! ; ]]]