Odpowiedzi

2010-02-24T22:31:11+01:00
Na przykład gdy mlodzi ludzie spotkali Jana Pawla II czuli ze ich wiara sie zwieksza. JP umial rozmawiac z mlodzieza dlatego tak chetnie do niego przychodzili. JP pomogl wielu ludziom i mogl byc przykladem dla niejednego czlowieka. Ludzi urzekala jego bezgraniczna wiara.
Spotykajac innego ksiedza ludzie moga sie wiele dowiedziec o Bogu (wtedy chetniej chodza do kosciola, a niektorzy po prostu wierza).
Mlodzi ludzie zawdzieczaja kaplanom takze pogody ducha oraz natchnienia. Ich dusza sie oczyszcza podczas spowiedzi, oni rozmawiaja z Bogiem podczas mszy św. Sam Jezus pod postacia kaplana przemawia do ludzi. Ludzie takze zdobywaja doswiadczenie w religi i bardziej rozumieja slowa Jezusa zapisane w Biblii.Mam nadzieje ze pomoglam... Pozdrawiam
2 5 2
2010-02-24T22:31:42+01:00
Zawdzięczamy pozdanie swiata rzeczywistości itp
1 1 1
  • drut
  • Początkujący
2010-02-24T22:37:58+01:00
Młodzi ludzie, którzy potrzebują pomocy nie zawszę o tym mówią.
Są jednak ludzie, którzy pomagają im bezinteresownie nie oczekując nic w zamian.W moim życiu spotkałem bardzo wielu księży, którzy pomagali mi walczyć z grzechem. Jeśli ktoś mówi, że nie ma grzechu to oszukuje sam siebie. Polecam książkę pt. " Księża na księżyc i co dalej". Opowiada o życiu księży, p ich przygodach. Pokazuje ich "świat". Są oni zwykłymi ludźmi, których powołał Bóg. Zawsze możemy na nich liczyć niezależnie od sytuacji. Nie bójmy się z nimi rozmawiać. Rozłamcie niewidzialną barierę i stereotypy iż kapłanom zależy tylko na pieniądzach i samochodach. Pamiętajmy, ze kapłan także jest człowiekiem i zrozumie każdy nasz problem.

Myślę, że pomogłem.
Piotrek
2 5 2