Mama adasia za swój rachunek telefoniczny zaplacila 96 zl, a za rachunek telefoniczny swojego syna zaplacila 3 razy mniej.
Ile razem zaplacila mama adasia za rachunki telefonicze
PROSZE NAPISAC ROZWIAZANIA I ODP TO TEGO ZADANIA TEN KTO DA MI ODPOWIEDZ DOSTANIE 10-PKT PROSZE

3

Odpowiedzi

2010-02-25T12:16:08+01:00
Rachunek mamy : 96 zł
rachunek syna 96 : 3
96 + (96 :3) = 96+ 32= 128 zł

Odp: Mama zapłaciła za rachunki telefoniczne 128 zł.
  • Użytkownik Zadane
2010-02-25T12:16:21+01:00
96 - rachunek mam
96 : 3 - rachunek syna

96 + 96 : 3 = 96 + 32 = 128

Odp. Mama za oba rachunki zapłaciła 128 zł.
2010-02-25T12:18:00+01:00
Po 1. To nie dostaniemy 10 pkt, bo te 10 pkt dzieli się na 3 osoby które rozwiążą zadanie ;]

96 zł - rachunek mamy
96÷3 - rachunek Adasia

96zł+96zł÷3=96zł+32zł=128 zł

Odp.: Mama Adasia zapłaciła razem 128 zł za rachunki telefoniczne.