Odpowiedzi

2010-02-25T14:35:19+01:00
Jedna ryza = 62,50:5=12,50
Jedna ryza 12,50
187,50:12,50=15
Odp. Za 187,50 zł można kupić 15 ryz papieru.

12,50*20=250
Odp.Za 20 ryz papieru zapłacimy 250 złotych.
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-02-25T14:39:30+01:00
X - cena ryzy

5x = 62,5 /:5 ← [dzielisz obustronnie przez 5]
x = 12,5 zł - cena jednej ryzy


y - ilość ryz, które można kuić za 187,50zł

y = 187,5 : 12,5
y = 15 szt


z - koszt 20 ryz papieru

z = 20 * 12,5 = 250
z = 250 zł


Odp. Jedna ryza kosztuje 12,50 zł.
Za 187,50 zł można kupić 15 ryz tego papieru.
20 ryz tego papieru kosztuje 250 zł.



2 5 2
2010-02-25T15:29:43+01:00
62.50:5=12.5zl-jedna ryza
187.50:12.5=15ryz - tyle mozna kupic za 187.50zl
12.5*20=250-tyle kosztuje 20 ryz
7 1 7