×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1.Jakie znasz przykłady odbiorników?(chodzi o pole i obwod elektryczny(najmniej 10)).

2.bhp przy porazeniu pradem.
2

Odpowiedzi

2009-10-17T20:47:24+00:00
2
- nie zabija nas napięcie tylko prąd !!
- jest ustalona wartość napięcia i wynosi 24 V i że niby poniżej tej wartości porażenie jest bezpieczne - notabene wg mnie jest to bzdura !

Jesli chodzi o porażenie to razi nas prąd jaki przez nas wpłynie... szczególnym przypadkiem jest jeśli płynie przez środek naszego ciała - przez głowna aortę. Prąd ten powoduje ścinanie białek w krwi co objawia się zgonem. Nie pamiętam już dobrze, ale jest chyba granica 1 mA i to własnie tu jest jakaś tam pozorna granica bezpieczeństwa dla zdrowia i życia. Napisałem "pozorna" ponieważ każda krew ma inne właściowości i to jest jakas tam uśredniona wartość, która żekomo jest granicą bezpieczeństwa.

Wszystko zależy tez od oporności skóry (mozna sobie zmieżyć multimetrem). Myślę, że jeśli namoczyli byśmy ręcę w solance to 12 V z akumulatora ( stojącego a nie lecącego) mogło by nas dość solidnie porazić.


Jesli chodzi o pierwsza pomoc to oczywiście na poczatek trzeba odłączyć tego kogoś od prądu, sprawdzić czy serce pracuje, czy jest oddech - pierwsza pomoc jak w każdym przypadku.


0 0 0
2009-10-17T20:48:06+00:00
2.
Należy odłączyć źródło prądu (najskuteczniejszym sposobem jest wyłączenie bezpiecznika i odcięcie całej instalacji elektrycznej lub wyłączenie z kontaktu niebezpiecznych urządzeń),Nastepnie oceniamy stan porazonego... oddech krazenie wzywamy pogotowie ratunkowe i zostajemy przy poszkodowanym i kontrolujemy czynnosci zyciowe.


1. Tego nie rozumiem.. Jak npiszesz dokładniej to ci podam. Pozdrawiam
1 5 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci