Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T16:54:13+01:00
Cena cukierków Pawełki wynosi 10zł 50gr za 1kg, a Krówki są 1,4 razy droższe od Pawełków. Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20zł po zakupieniu 30dag pawełków i 0,6kg krówek

0,3*10,50=3,15
1,4*10,50=14,70
0,6*14,70=8,82
3,15+8,82=11,97
20-11,97=8,03
Odp. Reszty zostanie 8,03zł
1 5 1
2010-02-25T16:54:22+01:00
10,50zł - kg Pawełków
1,4*10,50=14,70zł - kg krówek

0,3kg*10,50zł+0,6kg*14,70zł =3,15+8,82=11,97zł -cena razem
20-11,97=8,03zł - reszta z 20zł

Odp. Zostanie 8,03zł reszty.
1 5 1