TO PILNE JAK NAJSZYBCIEJ PROSZE!!!!!!!


Uzupełnij treść zadania tak, by można je było rozwiązać za pomocą poniższego równania:
a)
0,8*x+6,50=28,90
Za kg szynki i pomidory za zł pani Irena zapłaciła 28,90 zł.Ile kosztował kilogram ?
b) Rozwiąż zadanie i podaj odpowiedz

2

Odpowiedzi

2010-02-26T13:56:58+01:00
A) Za 0,8 kg szynki i pomidory za 6,50 zł pani Irena zapłaciła 28,90. Ile kosztował kilogram?

b) 0,8x + 6.50 = 28,90
0,8x = 28,90 - 6,50
0,8x = 22,40/ : 0,8
x = 28 zł
Kilogram kosztował 28 zł
;D
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T14:01:57+01:00
Za 0,8kg szynki i pomidory za 6,50zł pani Irena zapłaciła 28,90 zł.
Ile kosztował kilogram szynki?
0,8x + 6,50 = 28,90
0,8x = 28,90-6,50
0,8x = 22,40 / : 0,8
x = 22,40 : 0,8
x = 28 zł
Odp. Kilogram szynki kosztował 28 złoty.