Odpowiedzi

2010-02-26T17:52:43+01:00
Pamiętacie
to, jak Zenek odjeżdżał pociągiem do Tczewa i żegnał się ze swoimi przyjaciółmi?
Na pewno tak. Teraz wam opowiem o tym ,co stało się osiem czy nawet dziesięć lat później. Więc to było tak :
„Pewnego chłodnego oraz pochmurnego, wakacyjnego poranka, tak jak zawsze, o godzinie siódmej czterdzieści, Zenek Wójcik biegał po parku ze swoim kolegą z pracy Andrzejem Czarskim. Kiedy biegli obok pewnej pięknej , ślicznie ubranej damy ,która siedziała na ławce, bohater zatrzymał się i spojrzał na nią. To była Pestka . Zenek podszedł do niej i zapytał .
- Czy pani to może Pestka Ubyszowa?
-Tak , a o co chodzi?- zerka na niego i ze zdziwieniem mówi - Zenek?!
-Tak .
- A co ty tutaj robisz ?
-Mieszkam razem z wujem . Przyjechaliśmy tu cztery lata temu ,kiedy wuja zachorował na ciężką chorobę serca , ale lepiej powiedz co ty robisz w Gdańsku ?
-Kilka dni po moim ślubie i …
- Po twoim ślubie? Kiedy się ożeniłaś ? –przerwał jej.
- Kilka miesięcy temu wysłałam ci zaproszenie ,ale nie doszło , ponieważ przeprowadziłeś się tu …
Ta rozmowa trwała jeszcze jakąś godzinę . Zenek dowiedział się ,że Pestka wzięła ślub z Julkiem w Olszynach, a niedawno umarła jego ciocia Barbara Strzyk , która w swoim testamencie cały majątek zapisała jej mężowi .Dowiedział się także , że Ula zamieszkała z ojcem i jest choreografem , ma się dobrze , o tym ,że marian za miesiąc się żeni z Marylą Jakubik i że chce go zaprosić , ale nie wie gdzie on mieszka .
- Wiesz co Zenek ?- Nieśmiało mówi Pestka- ja jestem tu zawsze o tej samej porze więc jeśli chcesz to będziesz mógł ze mną częściej porozmawiać .
- Spoko . trzymaj się .
- Ty też.
Dwa tygodnie później Zenek biegając po parku szukał Pestki ,ponieważ chciał z nią porozmawiać ,ale nie mógł jej znaleźć . Myślał sobie „ może jej coś się stało ,a może wyjechała’’ . Postanowił jechać do Olszyn i tak wiec zrobił . W Olszynach było zupełnie inaczej niż je pamiętał: centrum handlowe ,olbrzymie wille z wielkimi ogrodami i wiele innych rzeczy . Bohater zaczął się zastanawiać czy jest tu jeszcze „wyspa’’ i chwile później tam poszedł. Bardzo ucieszył się widząc miejsce gdzie opiekowała się nim „załoga’’ wtem kogoś ujrzał . To byli Pestka, Marian , Ula i Julek. Rozmawiali o tym jak znaleźli swoja kryjówkę . wtem ujrzeli Zenka . pytali się go co się z nim działo przez ostatnie dziesięć lat. Zenek spokojnie odpowiadał na wszystkie pytania przyjaciół. Wieczorem kiedy reszta przyjaciół poszła do domu Uli ,a on zastał z nią na wyspie nie wiedział co zrobić . w końcu powiedział :
- tęskniłem za tobą .
- ja też tęskniłam- odpowiada słowami miłości- i cie bardzo kocham wiesz.
Ich rozmowa trwała bardzo długo. Rok później ula razem z Zenkiem wyjechali do gdańska i tam wzięli ślub. Teraz są szczęśliwą rodziną z dwojgiem dzieci, które dostały imiona po ich przyjaciołach czyli Pestka i Julek. Nadal spotykają się ze „załogą’’ , która także ma dzieci . Pestka i Julek mają dwie córki i syna ,a marian i Maryla mają malutką córkę.’’