Zadania na matematyke
1.Andrzej wpłacił na książeczke oszczednosciowa 600zł.ile bedą rowne oszczednosci po 1 roku ,jesli oprocentowanie wkładu wynosi 12%.
2. Co ma większe pole i o ile : prostokąt o wymiarach 10 dm i 12 dm czy kwadrat o boku 110 cm
3.Rolnik ma 42 ha użytków rolnych . Jaka jest wartość użytków jeżeli dziesięc arów kosztuje 2000 zł
4.Kupiono 6 kg jabłek po 2,20 zł i 1 kg pomarańczy . Zapłacono 17,40 zł. Ile kosztowały pomarańcz ?
Lodówka ma wymiary podstawy 60cm * 6 dm i wysokość 1 ,5 . ile cm2 podłogi zajmuje lodówka ? Jaką objętość ma ta lodówka ?


PS. Prosze o szykie odpowiedzi . I napiszcie sposób tego wyliczenia i numerujcie zadania . Z góry dziekuje :)

3

Odpowiedzi

2010-02-25T19:09:56+01:00
Zad.1
600- 100%
x - 12%

x=72

600+72= 672

zad.2
10*12=120
1.1*1.1=1.21
120/1.21=około99 razy

prostokąt większy o około 99 razy
zad.3
42*10=420
420*2000=840000
zad.4
6* 2.2=13.2
17.4-13.2=4.2-tyle pomarańcze
2010-02-25T19:20:19+01:00
1
K-kapitał
T-czas
P-oprocentowanie w skali roku
d-odsetki

k-600 zł
t-1 (rok)
P-12%
d=kpt/100
d=600x12x1/100=7200/100=72

2
Pprostokąta=10dm x 12dm=120dm=1200cm
Pkwadratu=110cm x 110 cm=12100
Pprostokąta<PKwadratu

3
10a-2000zl
42ha-x

10a=0,1 ha
1 ha=2000x10=20 000
42ha=20000 x42 = 840 000

4
cena pomarańczy=17,40-6x2,20= 17,40 - 13,20 =4,20

5

zajmuję powierzchnię podłogi= 60cm * 6 dm= 60 cm x 60 cm= 1200 cm²

obj.=a x b x H= 1200 cm² x 1,5 cm=1800 cm³


2010-02-25T19:24:50+01:00
1. 12%=12/100
12/100*600zł=72zł
600zł+72zł=672zł

2.
Prostokąt:
a=10dm
b=12dm
P=a*b=10*12=120dm2
Kwadrat:
a=110cm=11dm
P=a2=11dm2=121dm2

3.
1ha=100a
42ha=4200a
4200/10=420a
2000zł*420a=840000zł

4.
6kg*2,20zł=13,2zł
17,40-13,2zł=4,2zł

5.
Powierzchnia:
a=60cm
b=6dm=60cm
P=a2=60 [do kwadratu]=3600cm2

Objętość:
a=60cm
b=60cm
c=1,5m=150cm
P=a*b*c=60*60*150=540000cm2
1 2 1