Rodzice karoliny kupili 4 m wykładziny podłogowej o szerokości 2 m płacąc 24 zł za 1 m kwadratowy. Rodzice julii kupili 3 m wykładziny podłogowej o szerokości 3 m po 45 zł za 1 m kwadratowy . Kto zapłacił więcej za wykładzinę i o ile więcej?

2

Odpowiedzi

2010-02-25T19:16:52+01:00
R.Karoliny
P=4 razy 2 = 8
1m - 24zł
8m-192zł

R.Julii
P=3 razy 3 = 9
1m-45zł
9m-405zł

405zł-192zł=213zł

Odp.Rodzice Juli zapłacili o 213 zł wiecej.
22 4 22
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T19:24:04+01:00
Rodzice Karoliny
P=4 razy 2 = 8
1m - 24zł
8m-192zł
rodzice Julii
P=3 razy 3 = 9
1m-45zł
9m-405zł
405zł-192zł=213zł
Odp.Rodzice Juli zapłacili o 213 zł więcej.
34 4 34