Odpowiedzi

2010-02-25T19:22:04+01:00
Ptaki pochadza od gadów . maja duzo cech wspulnych. różnią się natomiast od gadów pokrycjem ciała..ciało ptaków ma opływowy kształt zwierzeta stałocieplne, istnieje około 10 tysięcy gatunkówWiększość gatunków ptaków żyje monogamicznie, najczęściej na czas jednego sezonu, czasami na okres kilku lat, rzadziej tworzą tę samą parę przez całe życie. Inne gatunki tworzą lęgowe systemy poligyniczne – z kilkoma samicami przypadającymi na jednego samca. Rzadko spotyka się gatunki poliandryczne.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-25T19:22:47+01:00
Młode ptaki wróblowate wykluwają się z zakodowaną trasą wędrówki. Jednak to nie wystarczy, aby dotrzeć bezpiecznie na miejsce. Młode nie znają jeszcze charakterystycznych punktów na drodze migracji. Wobec czego ważne jest, aby nic nie zakłóciło im lotu. Sowy to tajemnicze ptaki, które stały się bohaterami wielu przysłów, legend i zabobonów. Szlara (słowo pochodzi od niemieckiej nazwy płomykówki - Schleiereule czyli zawoalowana sowa) to talerzowato ułożone pióra wokół dzioba i oczu. Sowy ze względu na swój enigmatyczny tryb życia od dawna były bohaterami wielu legend, niestety także dość często padały ofiarą ludzkich przesądów. Istniało m.in. przekonanie, że pójdźka jest zwiastunem śmierci, a płomykówka - pożarów. Spośród kilkuset gatunków ptaków również sowy pozbywają się nie strawionych resztek ofiar (kości, sierści, czy piór) przez tzw. wypluwki (zrzutki). Początkowe etapy wypluwania przypominają ziewanie. Sowy należą do monogamistów, kiedy połączą się w parę, zostają razem przez całe życie, nie dopuszczając się zdrady. Sowa szuka nowego towarzysza dopiero po śmierci swojego partnera.
Najmniejszą polską sową jest sóweczka - niewielki ptak drapieżny z rodziny puszczykowatych. Ta maleńka sowa bez "uszu" występuje w starszych i dużych lasach całej Polski. więcej »
Wśród gniazdowników sikora modraszka bije rekordy jeśli chodzi o liczbę znoszonych jaj w jednym lęgu. Potrafi znieść ich do 19.
Jaskółka dymówka albinos została zaobserwowana w jedym z wielkopolskich gospodarstw. Ptak jest cały biały i ma czerwone oczka.
Myśle że o to chodziło
4 2 4
2010-02-25T19:23:40+01:00
Młode ptaki wróblowate wykluwają się z zakodowaną trasą wędrówki. Jednak to nie wystarczy, aby dotrzeć bezpiecznie na miejsce. Młode nie znają jeszcze charakterystycznych punktów na drodze migracji. Wobec czego ważne jest, aby nic nie zakłóciło im lotu.
To trochę tak, jakby posiadać mapę jedynie z narysowaną linią, bez dodatkowych informacji o okolicy. Młody ptak, którego eksperymentalnie przemieści się w trakcie migracji w inne miejsce, nie rozpozna terenu i dalej będzie podróżować po zakodowanej trasie, przez co w efekcie trafi w inne miejsce. Natomiast po pierwszym przelocie dorosłe osobniki już rozpoznają obszary, które mijały w poprzednim roku.
2 4 2