Zad1.
WSZYSTKO MA BYĆ OPISANE, DANE.

Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogron?

powinno wyjsc 5, 60 zł, sprawdziłam na końcu książki. Wy musicie zrobić rozwiązanie, ze wszystkim, danymi itp.

Zad2.

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. kIlogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

to samo; dane itp.

wynik powinien byc rowny 14,50 zł.


DZIEKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ, DAM NAJ! <3

2

Odpowiedzi

2010-02-25T19:45:42+01:00
1) 1 3/4 kg - 9,80 zl
1 kg - x

x = 1*9,80 : 1 3/4
x = 9,80 : 1,75 = 5, 60 zł:)

2) Tutaj układ równań:

x - 1kg sera
y - 1 kg szynki

0,4x + 0,3y = 11,26
y = 18,20

0,4x + 0,3*18,20 = 11,26
y = 18,20

0,4x + 5,46 = 11,26
y = 18,20

0,4x = 11,26 - 5,46
y = 18,20

0,4x = 5,8/: 0,4
y = 18,20

I wynik:
x = 14,50 zł
y = 18,20;D
2010-02-25T19:46:59+01:00
1,75 kg ----9.80 zł
1 kg--------x zł

x=9,80/1,75=5,60 zł

zad. 2
100 dag -18,20
30 dag- x zł

x=18,20x 30 / 100=5,40 zł
ser=11,26-5,40=5,86 zł
2/5 kg sera-5,86 zł
1 kg-x zł
x=5,86/⅖=14 65
COŚ ŹLE CHYBA DANE SPISAŁEŚ