Odpowiedzi

2010-02-26T12:39:46+01:00
Za dwa pączki i trzy ciastka z kremem Agnieszka zapłaciła 6zł 90gr.
Gdyby kupiła 3 pączki i 2 ciastka zapłacilaby o 30 gr mniej. Ile pączków mogłaby kupic Agnieszka za 18 zł?
x - cena pączka
y - cena ciastka
6x + 9y = 20,7
-6 - 4y = -13,2
5y= 7,5
y= 1,5

2x + (3 * 1,5) = 6,9
2x + 4,5 = 6,9
2x = 6,9 - 4,5
2x = 2,4
x= 1,20


18:1,20=15
Odp. Agnieszka za 18zł kupi 15 pączków.