1.Kupiono n kg mandarynek po p zł i m kg pomarańczy,których kilogram był tańszy o 1 zł.Ile zapłacono za owoce?

2.Na działce posadzono d krzewów porzeczek w n równych rzędach.Oblicz,ile krzewów było w jednym rzędzie.Wytłumacz,dlaczego musimy zrobić założenie: n ≠ 0,n i d.

1

Odpowiedzi

2010-02-26T09:13:16+01:00
N -> waga wszystkich mandarynek w kg
p -> cena jednego kilograma mandarynek
np -> cena wszystkich mandarynek
m ->waga pomarańczy
(p - 1)zł -> cena 1 kg pomarańczy
m(p-1)zł -> cena wszystkich pomarańczy
np + m(p-1) -> cena owoców



d/n -> liczba krzewów podzielona przez liczbę rzędów
Odp.: Osobiście nie widzę powodu dla którego mielibyśmy robić założenie.

1 5 1