Dwudziestocztero osobowa grupa szóstoklasistów z wychowawczynią zatrzymała się w pobliżu Jaskini Łokietka.Przewodnik poinformował uczniów,że jeśli chcą wejść do jaskini, to muszą zebrać pieniądze.Cena biletu normalnego wynosi 7 złotych, zaś uczniowskiego 4,50 złotych, nie ma ulg dla opiekunów.Wtedy wychowawczyni powiedziała, że dysponuje jeszcze kwotą 60 złotych od Rady Rodziców, więc część kosztów dla uczniów można pokryć.Po ile złotych muszą jeszcze dołożyć uczniowie, żeby mogli kupić bilety wstępu do jaskini?Po ile kosztowały wszystkie bilety dla uczniów i wychowawczyni?

2

Odpowiedzi

2010-02-25T21:01:53+01:00
24*4,50=108<-za uczniów
60-7=53<-zostanie jej po zapłaceniu za siebie
108-53=55
Odp.Muszą dodać jeszcze 55zł.
108+7=115
Odp.Będą kosztowały 115zł.
Daj najj;p
Pliss;)
2010-02-25T21:05:23+01:00
Dane;
klasa-24osoby + wychowawczyni
bilet normalny =7zł
bilet ulgowy =4,50zł
pozostało - 60zł

4,50*24=108zł 108+7=115zł
108-60=48zł
48:24=2zł
Odp.;Uczniowie muszą dołożyć po 2 zł .Wszystkie bilety dla uczniów i wychowawczyni kosztowały 115 zł