Odpowiedzi

2010-02-25T20:57:51+01:00
(4*12+6*15):10=(48+90):10=138:10=13,80
dzielimy przez 10 bo w sumie było 10 kg mieszanki
2010-02-25T20:57:54+01:00
4*12=48 zł

6*15=90

90+48=138

138\10=13,8 zł

odp.kosztuje 13,80zł
  • Użytkownik Zadane
2010-02-25T20:57:58+01:00
Wyjdzie nam w sumie 10kg meiszanki wartej 4*12+6*15=138
138zł/10kg=13.8zl/kg