Zad.1
kilogram żółtego sera kosztuje 19,80zł. Ile trzeba zapłacić za 0,15kg takiego sera ?

obliczenia................................................................ .
odp........................................................................ .

zad2.
kilogram winogron kosztuje 7,85z;. Ile trzeba zapłacić za 45dag tych winogron ?
obliczenia............................................................... .
odp. .

zad.3
Magda kupiła 0,45kg białego sera po 7,80zł za kilogram, 5 bulek po 0,35 gr i 2litry mleka po 1,95zł. Czy 10 zł wystarczy na zapłacenie za zakupy?
dokładne obliczenia:.....................................................
odp...................................................................

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T07:45:04+01:00
Zad.1
0,15 × 19,80= 2,97

odp:za 15 dag sera zapłaci 2,97.

zad,2
0,45 × 7,85=3,53

odp: zapłaci 3,53

zad,3
0,45 × 7.80=3,51
5 × 0,35=1,75
2 × 1,95=3,90

3,51+1,75+3,90=9,16

tak wystarczy 10 złotych..
liczę na naj:))
1 5 1