Proste zadanka , rozwiązujcie wszystkie , jak już zaczynacie ;-)
Oczywiście dam 'naaj ;D
Na rozwiązania czekam do 15, 30 ;D

1. Jasio w czasie pobytu na igrzyskach olimpijskich wyszedł z domu o godz. 9.50 do kolegi, a następnie od godziny 11.15 do 13.20 oglądał zmagania łyżwiarzy. Po emocjonującym dopingowaniu udał się na obiad i wrócił do domu kwadrans po piętnastej. Ile czsu upłynęło od wyjścia Jasia z domu do momentu zakończenia zmagań łyżwiarzy?

2. W sklepie sportowym łyżwy kosztowały 68 zł. Na posezonowej wyprzedaży ich cena została obniżona o 0,3. Ile kosztują łyżwy?

3.Trener drużyny łyżwiarskiej kupił dla swoich podopiecznych 14 soków jabłkowych po 2 zł 60 gr oraz 16 butelek wody niegazowanej. Za wszystko zapłacił 58,80 zł. Ile kosztuje jedna butelka wody niegazowanej?

;-)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T14:45:04+01:00
1.Tu trzeba poprostu obliczyć ile czasu upłyneło od 9:50 do 13:20...

to jest 3 i pół godziny.:>

2.niestety nie wiem


3.14*2,60=36,40
58,80-36,40=22,40
22,40:16=1,40
Jedna butelka wody kosztowała 1,40 zł.
2 3 2
  • mmmo
  • Rozwiązujący
2010-02-26T14:45:51+01:00
1.9:50 - Jasio wyszedł z domu
13.20- skończył oglądać zmagania łyżwiarzy
1godz-60min
13,20-9,50=3,30 godz.
2. jest nie do końca wyjaśnione.
3.
2,60-cena jednego soku jabłkowego
14 razy 2,60zł=36,40zł-cena 14 soków
58,80zł-36,40=22,40zł
22,40 podzielić na 16=1,40zł
1,40zł-jedna butelka wody niegazowanej
2 5 2