Odpowiedzi

2010-02-27T14:56:43+01:00
Mieszkam na przeciwko dość dużej kawiarni,w której pracuje wielu ludzi. Jednak moją uwagę przyciągnęła jedna z kelnerek która pracuje tam najdłużej w ciągu dnia.
Kiedy wracam ze szkoły i także kiedy do niej idę widzę przez szyby niewysoką brunetkę. Często też wchodzę do tej kawiarni w drodze powrotnej ze szkoły i przyglądam się tej kobiecie. Chociaż wszyscy tutaj pracują w pośpiechu ona jest wyjątkowo szybka. Kiedy ta pani obsługuje zamówione danie znacznie szybciej trafia na stół. Ta panie już wiele razy mnie obsługiwała i wiem, że jest bardzo miła,a w dodatku zaradna. Jest pracowita jak pszczółka, ponieważ w szybszym tempie niż wszyscy podaje to na co czekamy. Ma świętom cierpliwość nawet do tych najbardziej wybrednych klientów. Kiedy się jej tak przyglądam mam wrażenie jakby się w ogóle nie męczyła, a przecież na pewno tak jest. Dziwi mnie jej wytrwałość i dlatego bardzo ją podziwiam. Każdego dnia kiedy tamtędy przechodzę ona jest uśmiechnięta i w ciągłym ruchu, zawsze aktywna. Pomimo ciężkiej pracy i zmęczenia potrafi się uśmiechać do ludzi i być dla nich miła. Kiedy wyjrzę wieczorem przez okno widzę jak po zamknięciu kawiarni razem z koleżanką sprząta kawiarnię. Nie wiem o czym rozmawiają,ale nie widać pa niej zmęczenia i dalej jest uśmiechnięta.
Chciałabym być kiedyś taka jak ona, mieć tyle siły i życzliwości dla innych.

Mam nadzieję,że starczy.

6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T17:21:57+01:00
Człowiek pracowity jak pszczoła!

Dawno temu żył sobie starszy pan o imieniu Szymon. Nie miał rodziny i ciągle brakowało mu pieniędzy. Ale nigdy na myśl mu nie przyszło żeby pójść do pracy. Ciągle pożyczał od znajomych pieniądze a potem nie miał skąd oddać. Straszny dług mu narósł. Do kogo by nie poszedł ten zaczynał temat o pracy, a Szymon się denerwował i natychmiast wychodził. Pewnego dnia nie wytrzymał i zaczął szukać pracy w gazecie. Znalazł prace ale była ciężka i na dodatek 10 godzin dziennie. Szymon pomyślał że to za dużo, ale się nie poddał i zadzwonił. Przyjęli go z chęcią do pracy pierwszego dnia. Szymon prace miał już z 1 rok. A pewnego dnia poszedł odwiedzić swojego przyjaciela i pochwalić się pracą. A ten powiedział: ,,mówiłem że praca jest ważna w życie, gdyby nie ona umarlibyśmy z głodu. Myślę że każdy człowiek powinien mieć prace.
Szymon tak się przejął praca że pracował już 3 lata bez ustanku.Był taki pracowity że dostał awans. Każdy w prascy mówił do niego: ,,Jesteś pracowity jak pszczółka" I Szymon żył długo i szczęśliwie, a po pewnym czasie został szefem firmy. KONIEC

To napewno jest dobrze z opowiadan mam same 5
pisałam podobne opowiadanie
Proszee o naj.....
5 2 5
2010-02-27T19:55:42+01:00
"Pracowity jak pszczółka"

W mieście Stokrotka żył pewien człowiek imieniem Luki.
Miał on 14 lat. Miał też siostrę Maję, mamę Agatkę i wuja Zdzisława. Był to szczupły,wysoki i wysportowany chłopiec, który z chęcią pomagał innym.
Pewnego dnia wuj Zdzisław szedł na pole, aby posadzić ziemniaki.
Luki od razu zaproponował pomoc. Wuj się zgodził i polecił Lukiemu, aby przyniósł łopatę. Zaraz po chwili Luki ją przyniósł i wziął się za kopanie. Nie minęło 10 minut, a pole było już całe w dziurach. Wuj Zdzisław był zachwycony. Wziął do ręki ziemniaka i go zasadził. Luki pomyślał, że nie będzie tak stał bezczynnie patrząc jak jego wuj się męczy, więc wziął w ręce wór z ziemniakami, zarzucił na plecy i zaczął sadzenie. Po 15 minutach pole było już zasadzone. Przyszła Maja i zaproponowała, że pomoże wujowi i Lukiemu. Gdy oni zakopywali ziemniaki, Luki poszedł po konewkę i podlał ziemniaki. Mama Agatka przyszła ze szklankami i sokiem pod pachą. Nalała soku do szklanek i podała Lukiemu, Maji i Zdzisławowi. Zaraz potem Luki pobiegł do domu i przyniósł mamie leżak.
Luki
-proszę mamo odpocznij!

Mama Agatka
-Oh dziękuję Luki :)

Mama była bardzo dumna z Lukiego. Bardzo go kochała.
Wuj Zdzisław wiedział, że Luki będzie miał wspaniałą przyszłość. A Maja miała kim się chwalić, bo przecież tak pracowity brat to nie częste zjawisko. Tak więc drodzy czytelnicy zachęcamy was abyście z chęcią pomagali innym i byli tak pracowici jak Luki.
6 2 6