W szkolnej stołówce obiady je 100 osób.W hurtowni, w której kupuje się produkty do stołówki,1kg cukru kosztuje 3,15 zł,1 kg śliwek kosztuje 4,60 zł a 1kg wiśni -3,78 zł.
Ile będą kosztowały produkty potrzebne do przygotowania kompotu według przepisu Czesi ?
B) A ile kosztowały te produkty ,gdyby w stołowe jadało obiady 150 osób?

To przepis :
9 dag śliwek,5 dag wiśni; 0,3 l wody,4 dag cukru.
Owoce opłukać i wydrylować.Wodę zagotować z cukrem,włożyć owoce,gotować przez chwile.Przed podaniem kompot wystudzić.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T17:05:42+01:00
Śliwki : 0,09*4,60=0,414
wiśnie : 0,05*3,78=0,189
cukier : 0,04*3,15=0,126
100*(0,414+0,189+0,126)=100*0,729=72,90 zł
B.
150*(0,414+0,189+0,126)=150*0,729=109,35 zł
11 4 11
  • mmmo
  • Rozwiązujący
2010-02-26T17:09:37+01:00
Te produkty są dla jednej osoby czy dla 100 ???
12 2 12