Odpowiedzi

2010-02-26T17:29:02+01:00
1/4 sera kosztuje 4,50 (9/2=4,50)
75dag=3,4kg
4,50*3=13,50

odp.:13,50zł
6 3 6
2010-02-26T17:29:19+01:00
0,5 kg = 50 dag = 9 zł
75 dag = ?
50 dag: 2 = 25 dag
9 zł :2 = 4,5 zł
50 dag + 25 dag = 75 dag
9 zł = 4,5 zł = 13,5 zł

licze na naj ;]
9 4 9
2010-02-26T20:30:59+01:00
0,5kg - 9zł
1kg - 18zł
75dag - 0,75kg
0,75kg*18zł =13,50zł

odp: 75 dag sera kosztuje 13,50zł
6 3 6