1.Pan Kowalski musi płacic podatek w wysokosci (jedna piata)swoich dochodow.
Jaką kwotę przekazał Pan Kowalski na podatek VAT w 2008r.
4 KWARTAŁ 9500ZŁ
3 KWARTAŁ 9900ZŁ
2 KWARTAŁ 8700ZŁ
1 KWARTAŁ 9000ZŁ
2.Miesięczny budzet panstwa Pieniązkow w lutym 2009r wyniósł 3200 zł .Rozkład wydatków był nastepujacy :
opłaty 0,3
rozrywka 0,05
lekcja gry na skrzypcach dla Krzysia 0,1
dodtakowe wydatki 0,15
jedzenie 0,4
A)Krzys Pieniązek mięsiecznie ma 8 lekcji gry na skrzypcach.Ile kosztuje 1 lekcja?
b)W styczniu panstwo Pieniążek wydali trzy czwarte swojego miesięcznego budzetu na opłaty oraz jedzenie (budzetw styczniu tez wyniosł 3200zł).O ile złotych mniejoni wydali na jedzenie i opłaty w 2008 roku?
c)Panstwo Pieniązek pieniadze przeznaczone na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania .Ile litrow farby mogli kupic jezeli 1 litr kosztuje 12,60zł?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-26T18:31:29+01:00
1.9500zł+9900zł+8700zł+9000zł=37100zł
37100złx1/5=7420zł
odp:Pan Kowalski przekazał na podatek 7420zł.

2.
a) 3200złx0,1=320zł 320zł:8=40zł odp:Jedna lekcja kosztuje 40zł
b)3200złx¾=2400zł
3200złx(0,4x0,3)=3200złx0,7=2240zł
2400zł-2240zł=160zł
lub
¾=0,75
3200złx(0,75-0,70)=3200złx0,05=160zł
c)3200złx0,15=480zł
480zł:12,60zł/l≈38l