1.dokonaj analizy zadania
2 . rozwiaz zadanie
3.zapisz odpowiedz do zadanie

1.Lukasz kupił 10 dyskietek . Dał kasjerce banknot 50 zł i otrzymał 15 zł 40 gr reszty . Ile kosztowała 1 dyskietka?

2.Karol kupił 2 zeszyty po 1 zł 80 gr , ołówek za 45 gr i długopis za 2 zł 40 gr. Ile reszty otrzymał , jezeli miał 10 zł

3. W bibliotece szkolnej zakupiono 16 ksiazek po 9 zł , 15 ksiazek po 14 zł i 12 albumów po 39 zł . Ile zapłacono za ksiazki ?

4. Telewizor razem z wideo kosztuje 2000 . Gdy kupuje się na raty , doliczanan jest kwota 400 zł . Jaka jest miesiędczna rata , jeżeli spłata rozłozona jest na 2 lata .

3

Odpowiedzi

2010-02-27T09:59:33+01:00
1.Najpeirw ile zapłacił za wszystkie
50-15,40=34,60
A teraz ile za jedną
34,60:10=3,46
Jedna kosztowała 3,46zł

2.Liczymy ile zapłacił
2*1,80+0,45+2,40=6,45
A teraz ile otrzymała reszty
10-6,45=3,55
Otrzymał 3,55 reszty


3Jest podane ile zapłacono za albumy i ksiązki a my liczymy tylko książki bo to mamy podać w odpowiedzi a więc:
16*9+15*14=144+210=354
Za książki zapłacono 354 zł



4.No to jak tak kupujemy że na raty to dodajemyy 400zł a więc
2000400=2400
2 lata mają 24 miesiące a więc dzilimy
2400:24=100zł
Jedna rata wynosi 100zł




Mam nadzieję ze pomogłam
2010-02-27T10:00:11+01:00
Lukasz kupił 10 dyskietek . Dał kasjerce banknot 50 zł i otrzymał 15 zł 40 gr reszty . Ile kosztowała 1 dyskietka?

50-15,4=34,6 cena wszystkich dyskietek

34,6/10=3,46 zł

odp dyskietka kosztuje 3,46


2.Karol kupił 2 zeszyty po 1 zł 80 gr , ołówek za 45 gr i długopis za 2 zł 40 gr. Ile reszty otrzymał , jezeli miał 10 zł

2*1,8+0,45+2,4=6,45 tyle zapłacił

10-6,45=3,55 reszty

3. W bibliotece szkolnej zakupiono
16 ksiazek po 9 zł , 15 ksiazek po 14 zł i 12 albumów po 39 zł . Ile zapłacono za ksiazki ?

16*9+15*14=144+210=354
Za książki zapłacono 354 zł

4. Telewizor razem z wideo
kosztuje 2000 . Gdy kupuje się na raty , doliczanan jest kwota 400 zł . Jaka jest miesiędczna rata , jeżeli spłata rozłozona jest na 2 lata .

2000+400=2400

2400/24 miesiące
odp miesieczna rata to 100zł=100

2010-02-27T10:05:17+01:00
1.
50 zł - 15 zł 40 gr = 34zł 60gr 34zł60gr : 10 =3 zł 46 gr
Jedna dyskietka kosztowała 3 zł 46 gr

2.
1zł80 gr +1 zł,80gr + 0,45 gr + 2 zł 40 gr = 6 zł 45gr
10 zł -6 zł 45 = 3 zł ,55gr
Karol otrzymał 3zł 55gr reszty
3.
16 x 9 zł = 144 zł
15 x 14 zł = 210 zł
144 + 210 = 354 zł
za książki zapłacono 354 zł


4.
2000zł+400 zł =2400 zł
2400 zł : 24 = 100
Rata wynosi 100 zł