Odpowiedzi

2010-02-27T11:59:15+01:00
Scroog jest to głowny bohater opowiadania Karola Dickensa. Ebenezera poznajemy gdy jest on już starym człowiekiem ma on siostrzeńca. Bohater jest kupcem domu handlowego który prowadził ze wspólnikiem Jakubem Marleyem .
Scroog jest obrazającym starcem. Jest on wysoki i szczupłym człowiekiem, lekko zgarbionym. Na jego głowie widać siwe włosy. jego nos i podbrudek jest spicczasty. Zaczerwieniałe powieki otaczają oczy o lodowatym spojżeniu .
Jedyna pasją scrooga było zdobywanie i gromadzenie pieniędzy.
Bohater był chorobliwie oszczędny ponieważ jego napis na domie handlowym był już bardzo stary i brzydki a on mimo to nie chciał go zmienić . W domu handlowym było zimno bo scroog nie chciał kupć opału . Był on też nie czuły bo nie chciał pomóc małemu Timowi.
Scroog po przemianie stał sie dobrym człowiekiem. Był on hojny ponieważ wspomógł fundację . Był on też uczynny bo pomógł kolednikowi. Ebenezer po przemianie dał Bobowi podwyżkę. Gdy szedł przez ulicę wszyscy cieszyli sie razem z nim.
Myśle ze postac ta jest negatywna. W dalszej części opowiadania kiedy bohater sie przemienia okazuje się on dobrym i miłym człowiekiem


ja dostalam z tego 4+ : ))
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T12:14:21+01:00
Ebenezer Scrooge to glowny bohater ksiazki pt : ,,Opowiesc wigilijna''. Wraz ze swoim przyjacielem Jakubem otworzyli maly kantor. Kiedy przyjaciel Scrooge'a umarl, to on odziedziczył go.
Jest czlowiekiem w podeszlym wieku.Mial sztywna postawe i wiecznie zacisniete wargi. szpiczasty nos i podbrudek ktore wzbudzaly nie pokoj w innych ludziach.
Jego wyglad swiadczyl o cechach charakteru. Kiedy jego przyjaciel umarl prawie sie tym nie przejal, nie zmienil nazwy kantoru. Swojego pracownika traktowal bezwglednie. Nawet w najgorszy chlod,nie pozwalal mu zapalic ognia.Ludzie omijali go na ulicach, nie mowiac mu czesc czy dziendobry.Zebracy nie prosili go o pieniadze. Mimo swojego majatku zal mu bylo dac troche pieniedzy dla tych z gorszym stanem finansowym. Kazde swieta spedzal samotnie, ale nie przejmowal sie tym, poniewaz najwazniejszy byl dla niego majatek.
Wszystko zmienia sie w pewne swieta Bozego Narodzenia. Jak kazdego roku Scrooge wlasnie skonczyl prace i wrocil do domu. Niespodziewanie w jego domu pojawia sie duch Marleya. Ktory mowi mu ,ze jesli nie chce miec takich lancuchow jak on, musi pogodzic sie z wizyta innych duchow. Ale Ebenezer nawet widzac je, nie wierzy w istoty pozaziemskie. Zasypia wmawiajac sobie ze to tylko zly sen. Przychodza po kolei 3 duchy :przeszlosci, terazniejszosci i przeszlosci. Scrooge widzac swoja samotna smierc, zmienia sie. Zaczyna traktowac innych ludzi, cieszy sie ze swiat.Wysyla swojemu siostrzencowi kurczaka.
Mysle ze postac pokazuje ze kazdy, nawet najgorszy czlowiek potrafi sie zmienic, kiedy pokaze mu sie wlasciwa droge.