Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T12:41:46+01:00
Za 1 3/4 kilograma winogron zapłaciłem 9,80 zł. Ile kosztuje kilogram tych winogronm

1,75kg-9,80

1kg=9,80:1,75=5,60

spr.
5,60-cena kg winogron
0,75*5,60=4,20-cena 3/4kg winogron
5,60+4,20=9,80zł
Odp. Kilogram winogron kosztuje 5,60zł