Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-28T21:13:43+01:00
Moim zdaniem temat ten powinien być znany nam wszystkim. Według moich teorii współczesny człowiek popadł w rutynę za pośrednictwem m.in. telewizji i komputera.
Coraz więcej ludzi na świecie większość swojego czasu spędza przed monitorem lub ekranem telewizyjnym twierdząc, że tu mają wszystko, czego im trzeba. Wysyłają listy (e-maile), płacą rachunki (bankowość internetowa), oraz kilka razy w roku składają życzenia świąteczne (multimedialne kartki). Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, iż ta monotonność może opanować ich w jeszcze większym stopniu.
Kiedyś jedną z najbardziej uwielbianych rozrywek była zabawa na świeżym powietrzu, różnego rodzaju gry, zabawy, spotykanie się ze znajomymi. Wtedy człowiek był pogodniejszy, zdrowszy, pełen życia. Potrafił cieszyć się z najmniejszych drobnostek, które po pewnym czasie w ogóle przestały być dostrzegane.
Dziś jest zupełnie inaczej. Dla współczesnych ludzi multum radości daje wygodny fotel, pilot w dłoni, zimny trunek i dobry film. Nie zdają sobie sprawy z tego, że zaprzepaścili świat idealny, który może już nigdy nie powrócić. Powinniśmy obwiniać się sami, gdyż to z naszej inicjatywy Ziemia staje się skomputeryzowanym siedliskiem.
Zastanawia mnie fakt, czy jeszcze powrócimy do czasów zbierania kwiatów na łące i weekendowych wycieczek do lasu. Przecież to tak bardzo staje się nam obce.