Odpowiedzi

2010-02-27T15:44:30+01:00
W sklepie x 7,50:3=2,50 zł za kg\
w drugim sklepie
12:5=2,4 zł za kg
zatem w pierwszym droższe o 10 gr drugim tańszy o 10 gr
2010-02-27T15:46:23+01:00
I sklep
7,50/3=2,50 kosztuje 1 kg jabłek

II sklep
12/5=2,40 kosztuje 1 kg

2,50-2,40=0,10

1 Kg jabłek jest tańszy w II sklepie o 0,10 zł
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T15:47:15+01:00
Cena 1 kg jabłek w sklepie pierwszym:
3 kg -> 7,50 zł
1 kg -> 7,50 : 3 -> 2,50 zł

Cena 1 kg jabłek w sklepie drugim:
5 kg -> 12 zł
1 kg -> 12 : 5 -> 2,40 zł

2,50 > 2,40
2,50zł - 2,40zł = 0,10 gr

Odp. W sklepie drugim 1 kg jabłek jest tańszy o 10 gr.