Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T16:51:22+01:00
X=cena 1 zeszytu
y=cena 1ołówka

3x+7y=18,20
x=7y

3×7y+7y=18,20
21y+7y=18,20
28y=18,20
y=18,20:28
y=0,65zł

x=7×0,65=4,55
odp. zeszyt kosztuje 4,55, a ołówek 0,65zł.
2 3 2
  • Użytkownik Zadane
2010-02-27T16:55:22+01:00
X- cena ołówka
y- cena zeszytu

3y +7x = 18,20
y = 7x

3(7x) + 7x= 18,20
y= 7x

21x +7x= 18,20
y= 7x

28x = 18, 20
y= 7x

x= 0,65
y= 7* 0,65

x= 0,65
y= 4,55

Ołówek kosztuje 0,65 zł., a zeszyt 4,55 zł.

Sprawdzenie ;
3y +7x = 18,20
3*4,55 + 7*0,65= 18,20
13,65 + 4,55 = 18,20
18,20 = 18,20

y=7x
4,55 = 7* 0,65
4,55= 4,55

1 3 1
  • Użytkownik Zadane
2010-02-27T16:57:07+01:00
X- cena ołówka
y- cena zeszytu

3y +7x = 18,20
y = 7x

3(7x) + 7x= 18,20
y= 7x

21x +7x= 18,20
y= 7x

28x = 18, 20
y= 7x

x= 0,65
y= 7* 0,65

x= 0,65
y= 4,55

Ołówek kosztuje 0,65 zł., a zeszyt 4,55 zł.