1.Pan Kowalski musi płacic podatek w wysokosci (jedna piata)swoich dochodow.
Jaką kwotę przekazał Pan Kowalski na podatek VAT w 2008r.
4 KWARTAŁ 9500ZŁ
3 KWARTAŁ 9900ZŁ
2 KWARTAŁ 8700ZŁ
1 KWARTAŁ 9000ZŁ
2.Miesięczny budzet panstwa Pieniązkow w lutym 2009r wyniósł 3200 zł .Rozkład wydatków był nastepujacy :
opłaty 0,3
rozrywka 0,05
lekcja gry na skrzypcach dla Krzysia 0,1
dodtakowe wydatki 0,15
jedzenie 0,4
A)Krzys Pieniązek mięsiecznie ma 8 lekcji gry na skrzypcach.Ile kosztuje 1 lekcja?
b)W styczniu panstwo Pieniążek wydali trzy czwarte swojego miesięcznego budzetu na opłaty oraz jedzenie (budzetw styczniu tez wyniosł 3200zł).O ile złotych mniejoni wydali na jedzenie i opłaty w 2008 roku?
c)Panstwo Pieniązek pieniadze przeznaczone na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania .Ile litrow farby mogli kupic jezeli 1 litr kosztuje 12,60zł?
PILNE I MA BYC DOBRZE

2

Odpowiedzi

2010-02-27T17:23:27+01:00
Zad1
4 kwartał = 9500 zł
9500×20%=1900 zł

3 kwartał = 9900 zł
9900×20% = 1980 zł

2 kwartał = 8700 zł
8700×20% = 1740 zł

1 kwartał = 9000 zł
9000×20% = 1800 zł

zad2
opłaty-30%
3200×30%=960 zł

rozrywka- 5%
3200×5%=160 zł

lekcja gry- 10%
3200×10%=320 zł

dodatkowe wydatki-15%
3200×15%=480 zł

jedzenie-40%
3200×40%=1280

A)320zł÷8=40 zł
C)480zł÷12,6=38 litrów
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T17:38:30+01:00
1/5*(9000+8700+9900+9500)=1/5*37100=7420 zł

opłaty 0,3*3200=960
rozrywka 0,05*3200=160
lekcje gry 0,1*3200=320
dodatkowe wyd. 0,15*3200=480
jedzenie 0,4*3200=1280
A)
0,1*3200/8=320/8=40 zł kosztuje 1 lekcja
B)
3/4*(0,3*3200+0,4*3200)=3/4*(960+1280)=3/4*2240=1760- TYLE WYDALI W STYCZNIU
0,3*3200+0,4*3200=960+1280=2240 TYLE WYDAJĄ NORMALNIE
2240-1760=480 O TYLE MNIEJ WYDALI
C)
0,15*3200/12,60=480/12,6=38,09
MOGLI KUPIĆ 38L FARBY
13 3 13