Dopisz kilkuzdaniowy wstęp i przeredaguj tekst dotyczący jednego z bohaterów W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza tak, aby uniknąć powtórzeń .

W chwili rozpoczęcia swojej przygody miał czternaście lat. Był bardzo dobrze zbudowany i silniejszy od swoich rówieśników. Był dobrym pływakiem i był świetnym jeźdźcem. Był bardzo ciekawy świata, miał też bystry umysł i był inteligentny. W ciągu tych czternastu lat był w wielu krajach, zebrał sporo wiadomości z różnych dziedzin życia. Łatwo uczył się języków, poznał już angilski, francuski i arabski. Podstawowymi cechami jego charakteru były prawość i szlachetność. Był mężny i dzielny. . .

1

Odpowiedzi

2010-02-27T21:46:29+01:00
Stas Tarkowski urodził sie i wychowal w Afryce. Boharet powieści Henryka Sienkiewicza mial czternaście lat. Uczył sie w angielskiej szkole, ale znal równiez jezyk francuski i polski. Interesowal sie róznymi dziedzinami zycia Afryki, jej kultura , przyroda, geografia, nazywano go tez" dzieckiem pustynii".
Stas Tarkowski byl chlopcem zdrowym, silnym, uwazano , że jest wyzszy i silniejszy niż rówieśnicy. Mialy na to wplyw sporty, którym poswięcal duzo czasu.
Znakomicie pływal i jeżdzil konno i strzelal.
Bohater ten byl zdolnym , energicznym i dzielnym mlodym czlowiekiem. Nigdy nie brakowalo mu odwagi, a nawet brawury. Mial przy tym skłonność do zbytniej pewności siebie. Lubił chwalic sie , niekiedy przesadnie podkreslal , że jest już człowiekiem prawie dorosłym. Mężczyzną gotowym stawić czola każdej trudności. Uważał , żę dzięki polskiej i francuskiej krwi stac go nawet na bohaterstwo.

mam nadzieje , ze pomogłam /lekture czytalam/
17 4 17