** Wykres potrzeby do zadania w załaczniku.! **
jeszcze w wykresie powinno być: opłaty 0,3 , rozrywka 0,05 , lekcje gry 0,1 , dodatkowe wydatki 0,15 , jedzenie 0,4 .

* a oto zadania .
1. Krzyś pieniazek miesiecznie ma osiem lekcji gry na skrzypcach.Ile kosztuje jedna lekcja?[prosze o obliczenia]
2.W styczniu panstwo Pieniazek wydali ¾ [ulamek] swojego miesiecznego budzetu na oplaty oraz jedzenie [budzet w styczniu rowniez wynosil 3200zl].O ile zlotych mniej wydali ona na jedzenie i oplaty w lutym niz w styczniu?[prosze o obliczenia]
3.Panstwo Pieniazek pieniadze przeznaczone na dodatkowe wydatki w lutym wydali na malowanie mieszkania.Ile litrow farby mogli kupic, jezeli 1l kosztuje 12,60zl ? [prosze o obliczenia]

** Z góry bardzo, ale to bardzo dziękuje.
I prosze o dokładne rozwiazanie zadań.
Dzięękuje !. **

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T21:27:38+01:00
Zad 1.
3200zł:10=320zł
320zł:8=40zł
Odp.Jedna lekcja kosztuje 40 zł.

Zad 2.
3200:4=800zł
3 x 800zł=2400zł
0,3+0,4=0,7
3200:10=320zł
7 x 320zł=2240 zł
2400zł-2240zł=160 zł
Odp.W lutym wydali oni mniej na opłaty i jedzenie o 160 zł.

Zad 3.
15% z 3200zł-->480zł-pieniądze na dodatkowe wydatki.
480:12,60=~38 l
Odp.Można kupić 38 l farby.
Licze na naj,,< 33