Zad.1
Jogurt truskawkowy o masie 200g zawiera 7% owoców, 2% musli, 3,7% białka, 16,8% węglowodanów oraz 5,2% tłuszczu. Uzupełnij: (obliczenia też poproszę)
Jogurt zawiera ............. g owoców.
W jogurcie ........ g to musli.
Wartości odżywcze:
białko - ..... g
węglowodany - ...... g
tłuszcz - ........ g

Zad.2
Cenę telefonu, która wynosiła 320zł, obniżono o 20%, a następnie podwyższono o 25%. Uzupełnij : ( oblicznia poproszę)
Po obniżce telefon kosztował ..... zł


Po podwyżce cena telefonu wynosiła ........ zł .

Czy po dwóch zmianiach cena zwiększyła się, zmniejszyła, czy pozostała taka sama ?
Odp.: .................................................................

Z góry dziękuję :************

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-27T20:49:06+01:00
Zad.1
Jogurt truskawkowy o masie 200g zawiera 7% owoców, 2% musli, 3,7% białka, 16,8% węglowodanów oraz 5,2% tłuszczu. Uzupełnij: (obliczenia też poproszę)
7%=0,07
Jogurt zawiera 0,07*200g=14 g owoców.
2%=0,02
W jogurcie 0,02*200g=4g to musli.
Wartości odżywcze:
3,7%=0,037
białko -0,037*200g=7,4 g
16,8%=0,168
węglowodany -0,168*200g=33,6 g
5,2%=0,052
tłuszcz -0,052*200g=10,4 g


Zad.2
Cenę telefonu, która wynosiła 320zł, obniżono o 20%, a następnie podwyższono o 25%. Uzupełnij : ( oblicznia poproszę)

20%=0,2
obniżka 0,2*320zł=64zł
320zł-64zł=256zł
Po obniżce telefon kosztował 256 zł

25%=0,25
podwyżka 0,25*256zł=64zł
256zł+64zł=320zł

Po podwyżce cena telefonu wynosiła 320 zł .

Czy po dwóch zmianiach cena zwiększyła się, zmniejszyła, czy pozostała taka sama ?
Odp.: TAKA SAMA

1 5 1
2010-02-27T20:53:33+01:00
Zad.1
Jogurt truskawkowy o masie 200g zawiera 7% owoców, 2% musli, 3,7% białka, 16,8% węglowodanów oraz 5,2% tłuszczu. Uzupełnij: (obliczenia też poproszę)
Jogurt zawiera 14g owoców.
W jogurcie 4g to musli.
Wartości odżywcze:
białko - 7,4g
węglowodany - 33,6 g
tłuszcz -10,4g

10 % z 200-->
200:10=20

10% =20 g
1%=2 g
owoce-7 x 2=14 g
musli-2 x 2=4g
białko-
2 ;10=0,2
3 x 2=6g
7 x 0,2=1,4g
6+1,4 g=7,4 g
węglowodany-16 x 2=32 g
8 x 0,2=1,6 g
32+1,6=33,6 g
tłuszcz-5 x 2=10g
2 x 0,2=0,4
10+0,4=10,4g

Zad.2
Cenę telefonu, która wynosiła 320zł, obniżono o 20%, a następnie podwyższono o 25%. Uzupełnij : ( oblicznia poproszę)
Po obniżce telefon kosztował 256 zł

10 % z 320 zł--32 zł
320:10=32
2 x 32 zł=64 zł
320 zł-64 zł=256 zł

32:2=16 zł
32+16=48 zł
256 zł+48 zł=304 zł
Po podwyżce cena telefonu wynosiła 304zł .

Czy po dwóch zmianiach cena zwiększyła się, zmniejszyła, czy pozostała taka sama ?
Odp.: Cena się zmniejszyła.
2010-02-27T20:53:39+01:00
Zad.1
Jogurt truskawkowy o masie 200g zawiera 7% owoców, 2% musli, 3,7% białka, 16,8% węglowodanów oraz 5,2% tłuszczu. Uzupełnij: (obliczenia też poproszę)
Jogurt zawiera .........14.... g owoców.
W jogurcie ..4...... g to musli.
Wartości odżywcze:
białko - 7,4..... g
węglowodany - ..33,6.... g
tłuszcz - ......10,4.. g

200g*7%= 200g*0,07=14 g
200g*2%=4g
200g*3,7%= 200g*0,037= 7,4g


Zad.2
Cenę telefonu, która wynosiła 320zł, obniżono o 20%, a następnie podwyższono o 25%. Uzupełnij : ( oblicznia poproszę)
Po obniżce telefon kosztował ...256.. zł


Po podwyżce cena telefonu wynosiła ...320..... zł .

Czy po dwóch zmianiach cena zwiększyła się, zmniejszyła, czy pozostała taka sama ?
Odp.: ...................................Jest taka sama...............................

320zł*0,2=64 zł
320-64= 256
256*0,25=64
cena po podwyżce 256+64=320 zł