Zad. 1 ZADANIA Z WIELKOŚCI WPROST PROPORCJONALNE
Mama ,robiąc dżem z wiśni, na jeden kilogram owoców daje pół kilograma cukru.Ile kilogramów cukru potrzebuje mama, jeśli na dżem przeznaczyła 4,5 kg wiśni?

zad.2
Wiedząc ,że litr benzyny kosztuje 3,85 zł oblicz ,ile waży 15 1/2 litra benzyny. Ile litrów benzyny waży 23,1 kg.

3

Odpowiedzi

2010-02-28T10:58:04+01:00
Zad.1
4,5kg* 0,5kg= 2,25kg

2 5 2
2010-02-28T10:59:49+01:00
1.
1/0,5=x/4,5
0,5x=4,5 / ; 0,5
x= 9

2.
15 1/2=15,5

1- 15,5
x- 23,1
15,5x=23,1 / : 15,5
x= 1,49
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-28T10:59:58+01:00
1kg-----0,5kg
4,5kg---x
x=2.25kg cukru
w 2 chyba zamiast ile wazy to ile kosztuje
1l-----3.85
15.5--x
x=59.68zl
1l----3.85zl
23.1l--x
x=88.94zl
3 2 3