PRoszę o pomoc ;*


W sklepie ze słodyczami można kupić 2 rodzaje cukierków:
,,Michaszki" po 10 zł 50 gr za kilogram oraz ,,Pawełki" - 1,2 razy droższe od "Michaszków".Ile reszty zostanie z banknotu o nominale 20 zł po zakupieniu 30 dag. ,,"Michaszków" o 0,6 kg "Pawełków.??
Zapisz obliczenia.

Jeśli do naczynia o pionowych ścianach wpadło w czasie deszczu tyle wody że utworzyła ona na dnie warstwę o głębokości 2 mm. to mówimy,że spadły 2 mm. wody.
Dp prostopadłościannego rowu o wymiarach 4mx 8 m
spadło 8 mm deszczu.Ile wiader o pojemności 10 l.
potrzeba aby zmieścić taką ilość wody??
Zapisz obliczenia.

W ciele meduzy dziewiętnaści dwudziestych masy stanowi woda.Ile gramów ważą substancje inne niż woda w ciele meduzy o wadze 18 dag.
Zapisz obliczenia

Działka ma kształt prostokąta,którego szerokość wynosi 28 m.
a długość jest dwa razy większa.Na warzywa przeznaczono
trzy czwarte powierzchni działki
a pozostałą część na pasiekę.
Ile arów przeznaczono na pasiekę.?
Zapisz obliczenia.

Proszę o pomoc :(:(

2

Odpowiedzi

2010-02-28T11:29:10+01:00
Michaszki: 10,50 zł za kg
Pawełki : 10,50 zł * 1,2 = 12,6 zł za kg

Michaszki: 0,3 kg* 10,50 zł= 3,15 zł
Pawełki= 0,6 kg* 12,6zł=7,56 zł

20zł - (3,15zł+7,56zł)= 20 zł-10,71zł= 9,29zł
Odp.: Zostanie 9,29 zł reszty


2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T11:30:09+01:00
Zad 1
Pawełki = 10,50 razy 1,2 = 12,60 zł za kg
Michałki 10,50 zl za kg
30 dag = 0,3 kg
10,50 razy 0,3 = 3,15 zł zapłacono za Michałki
12,60 razy 0,6 = 7,56 zl zaplacono za Pawełki
20 - 3,15 + 7,56 = 20 - 10,71 = 9,29 zł pozostanie
zad 2
a - długość rowu = 8 m = 80 dm
b - szerokość rowu = 4 m = 40 dm
h - wysokość wody w rowie = 8 mm = 0,08 dm
V - objętość wody w rowie = abh = 80 razy 40 razy 0,08 = 256 dm³
1 l = 1 dm³ wody czyli w rowie było 256 l wody
256/10 = 25,6 wiadra czyli 26 wiader
zad 3
18 razy 19/20 = 342/20 = 17,1 g - tyle waży woda w ciele meduzy
18 g - 17,1 g = 0,9 g ważą inne substancje
zad 4
b - szerokość dzialki = 28 m
a - długość działki = 2b = 28 razy 2 = 56 m
P - pole powierzchni działki = ab = 56 razy 28 = 1568 m²
1568 razy 3/4 = 4704/4 = 1176 m² przeznaczono na warzywa
1568 - 1176 = 392 m² przeznaczono na pasiekę
1 ar = 100 m²
392 m² = 3,92 ar

1 5 1