Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T14:02:00+01:00
Opakowanie kefiru kosztuje 1,50
kefir=x
jogurt=y
y=x+1
kefirów 3
jogurtów 2
3x+2y=9,50
pamiętamy że yto x+1
3x+2(x+1)=9,50
3x+2x+2=9,50
5x+2=9,50
5x=9,50-2
5x=7,50
x=7,50/5
x=1,50
sp
3*1,50=4,50 za kefir
2*2,50=5 jogurt zł droższy
4,50+5=9,50