Odpowiedzi

2009-10-18T21:11:12+02:00
X-ilosc minut

skretarka I
45--------a
1--------12
a=540

12x+540+9x=6000
21x=5460
x=260
pracowaly 260 minut
ale pierwsza dluzejo 45
2009-10-18T21:22:50+02:00
45 minut-540 kopert. tyle zrobila pierwsza sekretarka ktora pracowala wczesniej.
60 minut * 12 =720 kopert-tyle moze robic pierwsza sekretarka przez godzine
60minut * 9=540 kopert- tyle moze zrobic druga sekretarka przez godzine
razem przez godzine zrobily 720+540=1260 kopert + 540 kopert zrobionych wczesniej=1800 kopert
120 minut= 1800+1260=3060
180minut=3060+1260=4320
240 minut=4320+1260=5580
20 minut * 12 =240 kopert
20 minut * 9 =180 kopert
5580 +240+180=6000 kopert.
240 + 20= 260 minut. 260 minut-45 minut=215 minut-tyle razem pracowaly
odp.Sekretarki razem przez 3 godziny i 35 minut beda kleily 6000 kopert. Sekretarka pierwsza bedzie kleila koperty przez 4 godziny i 20 minut, poniewaz przez pierwsze 45 minut robila sama koperty.
2009-10-18T21:26:45+02:00
45*12=540 kopert
6000-540=5460kopert
12+9=21
5460:21=260min
Odp:Muszą pracować jeszcze 260 minut.