PILNE! Wybierz jedną z zamieszczonych opinii. Zapisz dwa argumenty przemawiające za wybranym przez Ciebie stwierdzeniem i dwa - przeciwko niemu.

* Po, tym jak ktoś dyskutuje, widać, jaki jest.
* Najważniejsze jest pierwsze wrażenie.
* Wygląd świadczy o człowieku.

2

Odpowiedzi

2010-02-28T13:38:07+01:00
- Wygląd świadczy o człowieku
że tak jest
- widząc człowieka zwracamy uwagę na jego wygląd na to czy jest schludny
- widząc człowieka zwrcamy tez uwagę na jego twarz, czy jest ładny czy brzydki naszym zdaniem
że tak nie jest
- człowieka nie moza oceniac po wygladzie bo to nie wyglad jest najwazniejszy lecz jego wnetrze
-ludzie czasami wygladaja na nieschludnych, zaniedbalych jednak w rzeczywistosci to zdarzylo sie aby wtedy kiedy ich spotkalismy.
17 4 17
2010-02-28T13:44:53+01:00
Wygląd świadczy o człowieku:
Za:
Nie tylko wygląd świadczy o człowieku, bo ktoś może być brzydki, i mieć staroświeckie ubrania, a we wnętrzu serca może być bardzo miłym i dobrym człowiekiem.
Przeciwko:
Gdy ktoś jest nieestetycznie ubrany, ma brudną, np. twarz, to po tym człowieku można poznać, że jest bardzo niechlujny, niedbały...być może nawet nie miły.

Po, tym jak ktoś dyskutuje, widać, jaki jest:
Za:
Gdy ktoś, np. się jąka, to nie znaczy, że nie umie mówić, i ma mały zasób słownictwa.
Gdy np. ktoś jest śmiały w towarzystwie swych przyjaciół, mówi śmiało, ale są też tacy ludzie, którzy w swym towarzystwie są śmiali, a przy obcych ludziach nie. Więc jak ktoś jest bardzo małomówny na jakimś spotkaniu, lub ciągle zawiesza mu się głos, to nie znaczy, że on nie potrafi normalnie mówić, to trema, której on sam nie umie pokonać.
Przeciwko:
Jak, np. ktoś jest bardzo mądry...a np. na jakimś spotkaniu ciągle plącze mu się język i mówi nie do rzeczy, jakieś głupoty, nie na temat, to to czasami oznacza, że ten człowiek, po prostu nie umie normalnie rozmawiać.

Mam nadzieję, że pomogłam. To jest moja odpowiedź na to zadanie, wprawdzie mam tylko po 1 argumencie, ale to zawsze coś. Liczę na najlepszą odpowiedź. Pozdrawiam. :*
33 4 33