Napisz Reportaż: Wybierz jeden z tematow:
1. Egzamin próbny w Publicznym gimnazjum nr. 13
2.Dzien kultury chrzescijanskiej w mojej szkole.
3.Napisz reportaz o sportowej klasie w PG.13

Reportaz ma zajmowac ponad kartke A4 wiec dlatego daje tyle punktow prosze o szybka odpowiedz i prosze o nie dawanie glupich odpowiedzi bo zglaszam

1

Odpowiedzi

2010-02-28T14:39:30+01:00
Egzamin próbny w publicznym gimazjum numer 13.
Nazywam się Karolina Urbańska. Jestem jedną z dziennikarek gazety "Twój czas, nasz czas". Aktualnie znajduje się w Publicznym Gimnazjum numer 13 w Katowicach, gdzie właśnie odbywa się próbny egzamin trzecich klas. Nauczyciele, mówią, że to wspaniałe przygotowanie dla uczniów, sprawdzenie ich umiejętności, dzięki temu wiedzą jakie tematy trzeba jeszcze powtórzyć, bardziej wytłumaczyć.
Jest to jeden z nielicznych tematów, które wspierają zarówno nauczyciele jak i uczniowie razem i akcpetują :). Rozmawiam właśnie z Zosią, uczennicą tego gimnazjum, która właśnie wyszła z klasy, gdzie odbył się test z części humanistycznej.
-Jak podoba Ci się ten pomysł przeprowadzania próbnych egzaminów w każdej szkole?
- Oh, jest rewelacyjny. Wiem na co muszę zwrócić uwagę w dalszej mojej edukacji, wiem z czym mam problemy, a z czym nie. Jest to doskonały czas do sprawdzenia się.
- Czy denerwujecie się ze znajomymi przed próbnymi egzaminami?
-trochę. (śmech)... ale one raczej służą do tego, żeby ten strach złagodzić przed egzaminym już nie próbnym, ale tym właściwym. Ogółem uważam to za dobry pomysł w naszej szkole.
Przypominam też, że uczniowie muszą wpłacić tylko 5 złoty na papier na próbne egzaminy. A jak widzimy daje to tyle korzyści. Przeprowadzając takie egzaminy wyniki testów poprawiają się. Uczniowie się mniej stresują, a nauczyciele mają satysfakcje.
1 4 1