Witam musze na poniedzialek napisac reportaż na jeden z wybranych tematów.

-Długa przerwa w szkole
-Moje miasto moja dzielnica
-Blokowisko


Prosze mi pomóc bo próbuje to zrobic od 10 rano i nic mam tylko 3 piewsze zdania z tematu dluga przerwa w szkole :(

1

Odpowiedzi

2010-02-28T14:41:59+01:00
Szare bloki, szare tłumy. Dla jednych element krajobrazu, dla innych szara rzeczywistość. Blokowisko.

Z jakiego świata?

Widząc obraz pospolitego blokowiska i życia w blokach narzuca się pytanie - z jakiego świata?
Odpowiedź wydaje się oczywista chociaż nie dla wszystkich. Świat zmarłego PRL-u. Styl życia adekwatny do chorej teorii marksizmu. Typowe blokowisko stało się żywą pocztówką zeszłego ustroju. Takie same mieszkania, takie same bloki, ten sam styl w budownictwie, te same szanse. Betonowe dżungle, w której żyje się 'do pierwszego'.

Samotność w tłumie.

Blokowiska to zazwyczaj części dużych miast, gdzie za granicą świata bloków widać nowy lepszy świat. Czasem ten widok pobudza do walki. Niestety dużo ludzi nie jest w stanie wydostać się stamtąd. Zatracają się, uciekają w nałogi a kolor szary jest w ich życiu kolorem dominującym. Są samotni, zostają sami w milionowym tłumie, zamknięci za betonową ścianą. Kurtyną własnych słabości.

Historia przyczyn i skutków.

Zawiść rodzi zawiść, przemoc rodzi przemoc. Ktoś nie wytrzymał, ktoś kogoś pobił, kogoś znowu zabrała policja, ktoś znowu został sam. Dzień jak co dzień. Walka z codziennością, z własnym bólem.
Nieszczęście pociąga za sobą szereg innych nieszczęść. Gdzieś gubi się wiara, umiera nadzieja, umierają kolejne szanse. A wszystko zostaje w 'betonowej rodzinie'. Nienawiść do policji, nie chęć otrzymywania pomocy. Nikt tutaj nie dzwoni na 997. Każdy dobrze wie, że do nich pomoc przychodzi tylko na sygnale rozdzielając rodziny