Rodzice Pawła postanowili wykonać chroniący przed wiatrem parawan plażowy. Tata kupił 5 drewnianych palików
podtrzymujących materiał. Mama zamierza kupić materiał. Wie,
że odległość pomiędzy palikami będzie wynosiła 155 cm, a na
każdą zaszewkę stanowiącą tunel do włożenia każdego palika
potrzeba 11 cm materiału.
Oblicz, czy wystarczy, jeśli mama kupi 7 m materiału.


17. Normalny bilet wstępu do Zamku Królewskiego kosztuje 8 zł. Bilet ulgowy dla
uczniów jest o 5 zł tańszy, a dodatkowa opłata za oprowadzanie grupy wynosi
30 zł. Ile zapłaci za zwiedzanie z przewodnikiem wycieczka składająca się z 28
uczniów i dwóch opiekunów?


18. Kasia ma 33 zł. Chce kupić urodzinowe prezenty dla Grażyny i Ani. Grażynie ma
zamiar kupić kosmetyki, które kosztują 17,80 zł, a Ani książkę o 2,90 zł droższą od
kosmetyków. Ile pieniędzy brakuje Kasi na zakup tych prezentów?


19. Mama kupiła na targu 50 kg jabłek po cenie hurtowej i zapłaciła za nie
100 złotych. W sklepie kilogram jabłek tej samej odmiany kosztował 2 zł 60 gr.
Oblicz, ile zaoszczędziła, kupując jabłka po cenie hurtowej.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T14:59:09+01:00
To pierwsze :
Na parawan: 4 x155 cm=620 m
na rurki między palikami :
5x11m=55 cm
Razem:675 cm

7m = 700 cm
700cm - 675=25 cm
odp sam sobie napisz


17.
opiekunowie i przewodnik ;
8zł x 3 = 24 zl
Uczniowie:
28 x 5zl + 30 zł=170 zł
razem ;
24zl + 170 zł = 194 zł

18.
grażyna 17,80 zł
ania 17, 90 zł + 2,90 zł =20, 80 zł

razem prezenty:
17, 90 zł + 20, 80 zł=38.70 zł
ile brakuje :
38, 70 zl - 33.00 zł=8.70 zł
19.
hurtownia 50 kg =100 zł
sklep;50 kg x 2.60 zł =130 zł
oszczedziła 130 zł- 100 zl= 30 zł


chyba dobrze xD
2010-02-28T15:00:52+01:00
155cm*4=620cm= 6,2m
11cm*5=55cm=0,55m
6,2m+0,55m=6,75m
Odp. Tak starczy 7 metrów

17.
8zł-5zł=3zł- bilet ulgoey
28*3zł= 84zł
2*8zł=16zł
84zł+18zł+30zł= 132zł

18.
17,80zł+2,90zł= 20,70zł- prezent Ani
17,80zł+20,70zł= 38,50zł- za 2 prezenty
38,50zł-33zł= 5,50zł- tyle brakuje Kasi pieniędzy

19.
100zł:50=2zł- za kilogram (cena hurtowa)
2,60zł-2zł= 0,60gr- róznica
50kg*0,60zl= 30zł- tyle zaoszczędziła