Zapoznaj się z życiorysem danego męczennika, np. Stanisław Popiełuszko (ale proszę żeby to nie on był w temacie). Napisz jakich postaw możemy się uczyć od niego? ( praca ma mieć co najmniej 12 zdań, ma nie być zdarte z neta- bo daję spam)
dla najszybszego daję najlepszą!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T17:00:22+01:00
Ja wybrałam Matkę terese z Kalkuty. Ona pomagałała ubogim jak mogła. To od niej powinniśmy się uczyć. Nie brzydziła się innych my również nie powinniśmy zwracać uwagi, że starszy człowiek jest np, niedomyty ale pomuc mu, materialnie lub duchowo. Nazywaną ją matką ponieważ była tak zwaną matką kto chciał temu pomogła, nigdy nie zostawiła potrzebującego. Potrafiła przytulić, pocałować, porozmawiać a takrze w miare możliwości wspierała materialnie. Gdyby każdy człowiek potrafił tak pomagać innym świat był by leprzy. Ona nie bała sie dotknąc trędowatych, jako jedyna pomagała im. Trędowatych we współczesnym swiecie możemy porównać do ludzi bezdomnych, którzy nie mają nic, lub są jeszcze chorzy, nie mają pieniędzy na leki- my nawet o tym nie wiemy nie myślimy. Nawet nie wiemy ile dla takiego człowieka jest 10 zł dla nas to praktycznie nic ale dla bedmonego to może być jedzenie na cały miesiąc. Powinniśmy dawać na róne cele charytatywne, a gdy spotkamy bezdomnego nie ominąc go szerokim łukiem jak robi to więkrzość znas, ale pomuc mu jak mu jak nie wierzymy ze za pieniądze które mu damy kupi jedzenie, sami kupmy mu bułeczke. A napewno jak nie doczekamy za to nagrody w tym świecie na tamtym ją dostaniemy.
Nom to chyhba tyle;) mam nadziej ze pomogłam dasz naj??:D Jak coś nie się podoba to kliknija do mnie wiadomość a coś dopisze, poprawie;D