Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T15:46:22+01:00
X=cena 1 podrecznika
y=cena drugiego

x+y=28,80
x+25%x=y-25%y

x=28,80-y
x+0,25x=y-0,25y

1,25(28,80-y)=0,75y

36-1,25y=0,75y
-1,25y-0,75y=-36
-2y=-36
y=36:2
y=18

x=28,80-18=10,80
odp. 1 kosztował 10,80, a drugi 18zł