Odpowiedzi

2010-02-28T16:37:23+01:00
Zima- kojarzy nam się ze śniegiem, mrozem, świetami bożego narodzenia. A wygląda zupełnie inaczej.
Teraz, gdy nie dbamy o nasza planetę i środowisko możemy tlyko pomarzyć. Pięknej, białej, mroźnej zimy, podczas któej śnieg zamienia się w puch dawno nei było. Dziś, zima wygląda jak jeden, wielki, szary, smutny obraz malowany podczas depresji. Nie ma ani pięknych malutkich płatków sniegu, ani ogromnego mrozu dochodzącego do -30 stopni. Teraz, pogoda, która trwa od grudnia do 21 marca w niczym nie przypomina pięknych krajobrazów ośnieżonych stoków narciarskich i innych atrakcji. Zima nie zmienia się pod względem mrozów. Nie są tak niskie jak kiedyś, jednak temperatura wciąż spada do minus 15.
Spójrzmy na tą porę roku z innej strony. Kiedyś typowymi zabawami było: lepienie bałwana, jazda na sanka, łyżwach... A teraz? Teraz siedzimy w domu przed komputerem lub telwizją, bo nie chce nam się wyjść z domu. Ogarnia nas nuda, ale nie pójdziemy ise przejsć ponieważ jest za zimno... A nie można się grubo ubrac? Co z tego, ze można, skoro nie ma ochoty, ani czasu na wyjścia?
Moim zdaniem dziś zima nie jest już taka fajna, i wesoła jak kiedyś. Kojarzy nam się tylko z nieprzyjemną wilgocią w butach, a jedyne co w niej lubimy to święta Bożego Narodzenia.
2 4 2
2010-02-28T17:03:48+01:00
Zima to jedna z najpiękniejszycz pór roku na świecie.Ale nie wszyscy ją lubią.Zwierzętą w tym czasie jest bardzo ciężko.Jest tak ponieważ bardzo ciężko jest im zdobyć pokarm.Zimą jest bardzo pięknie.Biały puch wygląda przepięknie.Kalendzrzowa zima rozpoczyna się 22 grudnia.A kończy się 21 marca gdy nadchodzi wiosna.W zimeczęsro gdy jest mróz drzewa są pięknie oszronione.
3 3 3