Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T16:37:52+01:00
Całkowicie zgadzam się ze słowami Matki Teresy z Kalkuty. Mówiła ona, że "dla ludzi nie trąd i malaria są najstraszniejszymi chorobami, ale samotność i poczucie, że dla nikogo nie jesteśmy ważni."
Każdy człowiek potrzebuje miłości, wsparcia. Prawdziwie ciężko jest wtedy, gdy nie ma z kim porozmawiać, poradzić się. Moim zdaniem, samotność to najgorsze czego w życiu można doznać. Nasze życie bez innych ludzi było by smutne, okropne i niegodne. Matka Teresa namawiała do miłowania innych ludzi, do okazywania im ciepła, dobroci. To co robiła było piękne i zgadzam się z tym co głosiła. Choroby są bardzo uciążliwe dla ludzi, jednakże gdy człowiek ma z kim je przechodzić, to nie są one już takie straszne. Jeżeli ma się wsparcie kogoś bliskiego, żadna malaria, czy też trąd nie jest już takie okropne i nie do przeżycia.
Sądzę, iż Matka Teresa z Kalkuty miała rację. Każdy człowiek powinien mieć kogoś z kim będzie mógł dzielić swe problemy. Jeżeli jednak takiej osoby nie ma, wówczas życie traci sens.


Mam nadzieję że się przydałam =]
103 4 103