Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-28T16:44:08+01:00
3*9+2*x=35
27+2x=35
2x=35-27
2x=8 / :2
x= 4 zł za gruszki
  • Użytkownik Zadane
2010-02-28T16:44:56+01:00
3 razy 9zl +2x zl=35zl
27zl+2x zl=35zl
2x zl=35zl-27zl
2x zl=8zl
x=4zl
jeden kilogram gruszek kosztował 4 zl
2010-02-28T16:46:37+01:00
3 kg po 9 zł
2 kg po x zł
razem 35 zł

3 * 9 zł + 2 * x zł = 35
27 + 2x = 35
2x = 35 - 27
2x = 8
x = 4

Odp Jeden kg gruszek kosztował 4 zł
2 3 2